Written by sdd

“Beka Meselesi” ile “Eleştirel Düşünce’nin Birlikteliği”

Aymazlık içinde olanların dahi anlayabilecekleri şekilde gelişen emperyalizmin bölgemizde uyguladığı “Böl-Sömür” politikasının sonucu olarak karşı karşıya bırakıldığımız “Beka Meselesi” nedeniyle Suriye toprakları üzerinde yapılan harekat için TSK’ne desteğimiz tamdır.

Ancak, ülkemizi bu harekata mecbur bırakan basiretsiz ve yanlış karar ve uygulamaların sorumlularının da gözden uzak tutulmaması gerekir.

Bölgemizde güçlü bir istikrar unsuru olan ülkemizi “Beka noktasına getirenlerin sorumluluklarını örtülemek için her türlü eleştiriyi bastırmaya çalışmalarını şiddetle kınıyor ve kabul edilmez buluyoruz.

Dileğimiz bir an önce barışçıl bir diplomatik çözüm yolu bulunarak 1 damla dahi Mehmetçik kanının dökülmemesi, 1 damla dahi gözyaşının akmaması, bölgemizde huzur ve istikrarın sağlanmasıdır.

Bunun yanında, bu tür milli meselelerin toplumsal uzlaşma ataşehir escort içinde yürütülmesini sağlayacak barışçı ve dayanışmacı bir dili siyasilerimizde görmek istediğimizi belirterek hepsini sağduyu sahibi olmaya davet ediyoruz.