Derneğimizin, Yönetim Kurulu, Şube Başkanları, Temsilcilikler ve Üyeleri ile 04/-05/11/ 2016 günleri Dernek Genel Merkezinde toplanarak Ülkemiz ve Derneğimizin durum değerlendirmesini yapmış, “2017yılı Çalışma Programı”nı oluşturacak etkinlikleri, etkinliklerde gözetilecek ilkeleri, yaklaşımları ve hedefleri belirlemiş bulunmaktadır. 04/11/2016 günü topluca Anıtkabir ziyaret edilerek mozoleye çelenk konulmuş ve Ataürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunulmuş ve anı defterine Derneğimizin mesajı yayınlanmıştır. Daha sonra İsmet İNÖNÜ’nün lahdinin önünde saygı duruşunda bulunulmuştur. Bu etkinliğimize mazeretleri nedeniyle katılamayan üyelerimize ve kamuoyuna duyurulur.

Sosyal Demokrasi Derneği olarak Karşıyaka Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz ,,Demokrasi ve Yerel Yönetimler,, konulu sayın Murat Karayalçın ,’ın verdiği konferans sonrası yemekteyiz.

SDD Alanya Temsilciliğimizin düzenlediği “Alanya Anayasayı Konuşuyor” konulu konferansımızı gerçekleştirdik.

REFERANDUM KAMPANYASI KAPSAMINDA DERNEĞİMİZCE YAPILAN ETKİNLİKLERE İLİŞKİN GÖRSELLER

Çankaya Belediyemizin Derneğimiz adına düzenlediği Kapadokya gezisi üyelerimizin katılımıyla gerçekleşti. Çankaya Belediyemize teşekkür ederiz.

Genel Kurulumuzu 03 Haziran 2017 Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaşar Kemal Konferans Salonu’nda yaptık.

Genel Kurulumuza Derneğimiz üyeleri, çeşitli kuruluşlardan ve sosyal demokrat siyasetçilerden katılım oldu. Toplantımız tam gün üzerinden iki bölümde gerçekleştirildi. Konuklarımız tüm zamanı bizlerle paylaştılar.

Yeni Yönetim Kurulunun önümüzdeki iki yılda yapacağı çalışmalar için tüm katılımcılardan değerli görüş, değerlendirme ve öneriler dile getirildi.